Baja design - trutnovský výrobce dětského oblečení

BÁRA PETRŮ ZAČALA PODNIKAT PŘI MATEŘSKÉ DOVOLENÉ.
V GARÁŽI SVÉHO DOMU ZAČALA ŠÍT FUNKČNÍ OBLEČENÍ PRO DĚTI. DO INKUKBÁTORU - START VSTOUPILA V R. 2016, KDYŽ CHTĚLA SVOJE PODNIKÁNÍ ROZJET TAKZVANĚ NAPLNO.
www.bajadesign.cz

Reference po ukončení Podnikatelského inkubátoru:

"Podnikatelský inkubátor mi velmi dobře uspořádal myšlenky a dodal mi odvahu se do práce vrhnout s ještě větší vervou. Pod přátelským vedením Martina a Katky jsem si ujasnila osobní i podnikatelskou vizi....

Společně jsme vymysleli směr, kterým by se mé podnikání mohlo ubírat. Naučila jsem se lépe plánovat, pracovat efektivněji. Líbí se mi myšlenka vzájemného propojení a podpory lokálních malých podnikatelů a díky CIPTU jsem poznala spoustu zajímavých a velmi schopných podnikatelů.

Značka Baja Design dostala jasnější kontury, ale nikdo se jí nesnažil vecpat do předem připravené formy.
CIPTU podnikatelský inkubátor mohu vřele doporučit. Funguje to."

Video o podnikatelském inkubátoru

Rozhovor 2 roky od Podnikatelského inkubátoru:

K: Ahoj Báro, ty jsi byla historicky úplně prvním klientem inkubátoru, tzv. „pokusným králíkem“. Jak dlouho to vlastně je, co jsi tím programem prošla?

B: Je to asi dva roky.

K: S jakým očekáváním jsi do toho tenkrát šla?

B: Potřebovala jsem v podstatě poradit úplně se vším. Chtěla jsem se utvrdit, jestli vůbec má smysl v tom, co dělám, pokračovat a jakým způsobem to uchopit, aby to rostlo.

K: A získala jsi tyto informace?

B: Určitě jsem se dozvěděla to, že kráčím správným směrem. Co bylo pro mě ale úplně nejdůležitější, bylo to dodání podnikatelského sebevědomí, abych do toho opravdu „šlápla“.

K: Zažila jsi nějaký „AHA“ efekt, u kterého sis říkala, že jsi to vůbec nevěděla, nebo se nad tím nezamyslela?

B: Byla pro mě dost zásadní změna myšlení v tom, že bych se měla více rozhlížet kolem sebe a hledat v lidech okolo spíše prostor ke spolupráci, než je považovat za konkurenci.

K:V čem bys řekla, že ses za ty dva roky nejvíc posunula?

B: Nejdůležitější krok byl ten, že jsem se odvážila přestěhovat do větších prostor, což sebou neslo další náklady, ale zároveň jsme mohli za sebou mít daleko větší skladové zásoby, víc prostoru, kde stříhat, a to všechno umožnilo, aby se ta firma hodně velkým skokem posunula dopředu.

K: Jaké jsou tvoje plány v růstu na nejbližší rok?

B: V letošním roce jsme oslovili e-shop www.promaledobrodruhy.cz. S těmi určitě budeme spolupracovat, dokonce máme i první zakázku ve výrobě. A protože ten minulý rok byl růstově opravdu velmi zajímavý, chci to teď trošku zastabilizovat a věnovat se trošku více marketingu a tomu, jak dát zejména Trutnovákům vědět, že jsme tady.

K: Chystáš se na nějaké personální rozšiřování?

B: NE! (smích) Jsem takto spokojená :)

K: Hodně lidí se nás ptá, jestli by do inkubátoru měli vstoupit až po nějaké době podnikání, anebo spíš ještě předtím, než se do toho pustí. Co si o tom myslíš ty?

B: Já si myslím, že asi spíš předtím. Je dobré, když ten člověk už má něco rozpracovaného a taky představu, kam chce směřovat a při konzultacích pak může dojít k tomu, že třeba jeden z těch jeho nápadů je věc, kterou by se spíš neměli zabývat a ztrácet čas, ale naopak z toho vždy vyleze něco, jakým směrem se zaměřit a kam se ubírat.

K: Spousta lidí na začátku řeší finance. 5 900,- Kč není zase tak málo peněz. Proč si myslíš, že je dobré ty peníze do toho investovat?

B: Ten program mě opravdu HODNĚ posunul a nelituji toho, že jsem ty peníze za to dala.

K: Ty jsi byla hodně aktivní a chodila jsi ještě potom celý rok na další semináře CIPTU. Tam jsi v praxi nejvíce využila pro sebe co?

B: Hodně mi pomohl time management, o tom jsem hodně přemýšlela a pak jsem byla ještě na Manažerské akademii a Obchodní akademii. U té manažerské mám pocit, že bych to potřebovala zopakovat a mnohem víc trénovat.

K: Možná, že to školení nebylo pro tebe v ten pravý čas. Hodně jsi vyrostla a měla jsi moc starostí okolo, takže jsi už nedokázala vyčlenit kapacitu na to, se věnovat vedení lidí?

B: Jo, to určitě. V tom se potřebuji ještě hodně posunout. Zatím jsme v dílně v „rodinném počtu“ a máme super atmosféru.

K: Chtěla bys něco vzkázat začínajícím podnikatelům?

B: Asi bych nejvíc chtěla vzkázat něco těm maminkám, co uvažují o tom, že by po mateřské podnikaly. „Prosím neztrácejte při mateřské čas a už od začátku dělejte nějaké kroky pro to, abyste si nanečisto vyzkoušely, jestli to, co zamýšlíte, má nějaký reálný základ. A až ta mateřská skončí, tak už nějaké zkušenosti budete mít a budete vědět, jakým směrem se odebírat. Pak je to všechno jednodušší.“

Dlouhodobá vize ciptu

Místní firmy jsou pro ekonomiku Trutnova nejdůležitější.
Chceme, aby se jim dařilo, aby zvládly konkurenci nadnárodních řetězců a korporací. Proto jim budeme pomáhat při začátcích i růstu, při vytvářeních nových projektů i jako mezičlánek mezi nimi a městem.

Chceme, aby byl Trutnov první okresní město s propracovanou a fungující podporou malých firem.

info@ciptu.cz
+420 737 873 702

partneři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace