Co se děje ve městě

Kavárna Kafka s domácími dortíky i vlastní ledovou tříští

6. 6. 2017 od 13:30

Jak vznikl nápad otevřít Kafka café&cocktail bar?

Pan Josef Kafka pracoval celých 19 let ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Krkonoších. Nápad otevřít si vlastní kavárnu přímo v centru Trutnova dostal ve chvíli, kdy se do města sám vypravil na dobrou kávu, kterou však dle vlastních slov nenašel. Prostory uvolněné po bývalém Narcisu odpovídaly jeho představám a tak začala nákladná rekonstrukce.

 

Nabídka, aneb co dobrého najdete právě v Café Kafka

Pokud vám imponuje, když podnik své dobroty sám vyrábí, místo pouhého přeprodeje, bude toto místo přesně pro vás. O to zajímavější je, že nabízené zákusky peče přímo pan majitel osobně!


V menu najdete vlastní dorty, domácí marlenku, hruškový závin nebo také čerstvé vafle, které vám klidně připraví horké i k snídani. Čerstvé je ostatně úplně všechno, protože pan Kafka neuznává polotovary a na poctivé domácí nabídce pochutin si skutečně zakládá. Měla jsem možnost ochutnat čokoládový dort bez mouky. Navzdory výrazné chutí (milovníkům hořké čokolády můžu doporučit) a faktu, že jsem byla v tu chvíli právě po obědě, byl zákusek překvapivě lehký.


„Domácí“ je dokonce i ledová tříšť, připravovaná z čerstvého ovoce. Naprosto ideální zejména pro malé děti, které tříšť milují. Dospělí si zase mohou vybrat z nabídky koktejlů, namíchaných opět přímo majitelem.

 

Čím nás Café Kafka zaujalo?

Pro stálé hosty má pan Kafka připravené speciální kávové vouchery velikosti běžné vizitky, která se vám v pohodě vejde do peněženky. Za 600 korun získáte předplatné na 20 káv dle vlastního výběru za jednotnou výhodnou cenu 30 Kč. Voucher poslouží i jako milý dárek.


Velmi sympatická je nám snaha aktivně spolupracovat s dalšími podnikavými lidmi. Pan Kafka se mi svěřil například s plánem uspořádat spolu s majitelkou jednoho obchodu na Krakonošově náměstí malou módní přehlídku. Své prostory je ochotný nabídnou také různým drobným výrobcům. Návštěvníci café&cocktail baru si už mohli prohlédnout a zakoupit například domácí svíčky. Pan Kafka vítá kohokoliv. Pronájem kavárny pro různé oslavy, firemní akce nebo přátelské sešlosti je samozřejmostí.

 

Jak to vnímá majitel?

Josefu Kafkovi je líto, že se v centru Trutnova obecně schází málo lidí. Zhruba 60% tržeb pokrývají turisté, ovšem majitel by nejraději předváděl své bohaté zkušenosti s přípravou kávy, která je prý nejlepší v Trutnově, hlavně místním. V sobotu si zde pochutnáte dokonce za doprovodu živé hudby, a jelikož léto už se nezadržitelně hlásí o slovo, můžete využívat i venkovní zahrádku s výhledem na Krakonošovo náměstí.

partneři

Co se děje ve městě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace