Co se děje ve městě

FO3: stylová kavárna a pivnice nejen pro fotry

10. 8. 2017 od 12:21

Jak vznikl nápad otevřít FO3 Pub&caffe?

„Fotry“ naleznete v prostorách bývalého podniku „U Kostela,“ které již delší dobu zely prázdnotou. S myšlenkou otevřít vlastní provozovnu si majitelé FO3 pohrávali už delší dobu, jelikož v Trutnově chyběla hospoda, která by odpovídala jejich představám: zajímavé místo s hezkým, nekuřáckým prostředím, kam vy se dalo zajít na lepší pivo a jídlo.
 

Nabídka, aneb na co dobrého si můžete zajít k „Fotrům“

Podnik je rozdělený na dvě relativně autonomní části s vlastními nápojovými lístky. Objednat si ale samozřejmě můžete vše, na co máte chuť, bez ohledu na to, kde zrovna sedíte.

Přízemní prostory slouží přes den jako kavárna s denní nabídkou vlastních dezertů a mléčných koktejlů. Zajímavostí v nabídce je káva Doubleshot z produkce české pražírny výběrové kávy, která si velmi zakládá na férovém přístupu k samotným pěstitelům. Nechybí tu dětský koutek, takže posedět a popovídat si sem mohou bez problémů i dámy s ratolestmi. S přibývajícími odpoledními a večerními hodinami můžete přitvrdit, jelikož bar v přízemí oplývá také širokým sortimentem alkoholických nápojů. Zvláště milovníci rumu si přijdou na své: v nápojovém lístku naleznete hned několik ne úplně běžně dostupných druhů.

První patro je koncipované jako lepší pivnice s vybranými druhy piv včetně plzeňského Prazdroje. K jídlu se tu podávají chuťovky k pivu, speciality z grilu, burgery a steaky. Kromě stálého menu si v čase oběda můžete vybrat také z denní nabídky sestávající z jedné polévky a dvou hlavních chodů.

 

Čím nás FO3 zaujali?

Na první pohled je zjevné, že výzdoba interiéru má promyšlenou koncepci i výsledný vzhled. Obě patra zdobí grafické motivy s prvky pop artu a steam punku, kterým dominují stylizované podobizny „tří fotrů“.  Výzdoba na toaletách vám dokonce vykouzlí úsměv na rtech.

Pivnice v prvním patře je vybavená televizními obrazovkami pro sportovní přenosy a funguje tedy zároveň jako sportbar pro náročnější štamgasty.

Nechybí ani hudební večery. Před nedávnem si hosté mohli například naživo poslechnout vystoupení harmonikáře a každý pátek večer si tu můžete zatancovat na dj’s party.

 

Jak to majitelé vnímají?

FO3 si úspěšně budují vlastní základnu štamgastů, na kterých podnik stojí. Nejsou tedy, a ani nechtějí být příliš závislí na cestovním ruchu. S dosavadním vývojem jsou majitelé spokojeni, hlavně víkendové večery prý bývají už pravidelně vydařené. Pokud si tedy naplánujete víkendovou návštěvu a chcete mít jistotu, doporučují si dopředu zarezervovat stůl.

partneři

Co se děje ve městě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace