Oborová skupina - Místní výrobci - 1.setkání

26. 9. 2018

Oborová skupina Místní výrobci - 1. setkání 26.9.2018

Myšlenka oborových skupin mě oslovila už při prvním seznámení s Ciptu. Jestli něco dnes lidem chybí, tak jsou to živí lidé. Ze zkušenosti vím, jak je setkávání lidí s lidmi důležité.

Podnikatelé, majitelé výrobních podniků nebo lidé, kteří něco vyrábějí, mohou být obklopeni mnoha lidmi, přesto jsou ve vedení firmy často sami.

Přínosů pro členy skupiny vidím hned několik:

1.     Lidský: Setkání s lidmi, kteří prožívají stejné situace a navzájem se chápou, protože mají podobné zkušenosti. Tohle je velký zdroj energie, dochází tady k vzájemnému „dobití baterek“

2.     Praktický: Výměna zkušeností, nové nápady, řešení a konkrétní rady pro fungování firmy.

3.     Altruistický: Lidé mají potřebu být užiteční.  Hledají nějaký přesah, jak být přínosem pro místo, kde podnikají, pro region, pro další lidi. A v takovéhle skupině se to děje naprosto spontánně. Členové mezi sebou navazují spolupráci a inspirují se. Podle psychologa Petra Ludwiga je emoce smysluplnosti ta nejsilnější, kterou můžeme prožít. A v oborových skupinách člověk často prožívá, že je užitečný pro někoho dalšího. Každý je pro skupinu přínosem. Začínající podnikatel přináší nadšení, pružnost, čerstvost nápadů, majitel velké firmy zase zkušenosti. Navzájem se obohatí.

4.     Spojený hlas: při jednáních s městem nebo krajem.

5.     Spojené úsilí: Společné nalezení a realizace řešení, pokud se objeví společná nenaplněná potřeba nebo společný problém.

Musím přiznat, že mě překvapilo, jak je těžké svolat podnikatele v jeden čas na jedno místo. I když hodně z oslovených lidí mělo zájem se sejít. Schůzka se uskutečnila až na třetí pokus, ale stálo to za to.

Sešly se velké osobnosti, které mají chuť společně něco vytvářet. Vznikající skupina má podle mě velký potenciál. Je mi ctí, že můžu být při tom.

Vyrábíte něco v našem regionu a chcete se přidat? Skupina teprve vzniká a je otevřená pro další členy. Příští setkání se uskuteční 23.10 od 15.00 do 17.00 u nás v CIPTU. 

Přihlásit se

Nejste výrobce a máte zájem být členem oborové skupiny? Ozvěte se nám. V blízké budoucnosti otevřeme další skupiny, nebo si můžete s naší pomocí otevřít skupinu vlastní.

Bára Klenčíková

Dlouhodobá vize ciptu

Místní firmy jsou pro ekonomiku Trutnova nejdůležitější.
Chceme, aby se jim dařilo, aby zvládly konkurenci nadnárodních řetězců a korporací. Proto jim budeme pomáhat při začátcích i růstu, při vytvářeních nových projektů i jako mezičlánek mezi nimi a městem.

Chceme, aby byl Trutnov první okresní město s propracovanou a fungující podporou malých firem.

info@ciptu.cz
+420 737 873 702

partneři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace