Mastermind skupina podkrkonošských podnikatelek - 4

30. 7. 2018

Tentokrát se nás sešlo méně, o to víc jsme se jednotlivým tématům věnovaly do hloubky. Nejvíc času jsme se věnovaly tomu, jak se prezentovat nejen v online světě, když se člověk věnuje několika činnostem, které spolu třeba úplně nesouvisí.

Je to i můj případ. Myslím, že výraz podnikatelka je pro mě přesný: Prostě podnikám, co mě napadne. (Ne úplně doslovně a až tak nahodile, jak by to mohlo znít.) Dnes je víc lidí, kteří skládají svůj příjem z různých činností, třeba i v závislosti na ročním období apod.

Na naší schůzce jsme se shodly na tom, že nám dává smysl budovat svou osobní značku. Stavět na svém jméně a na tom, kdo opravdu jsem. Ať už si buduji své jméno jako poskytovatel určité služby nebo se zapojuji do různých projektů, nebo je vytvářím, připadá nám nejlepší prezentovat sebe v daném projektu nebo v dané roli. Protože „já“ je ten, kdo všechny ty činnosti spojuje.
K tomu mě napadá, že je dobré si ujasnit, kdo vlastně jsem a co dělám, aby můj obraz potom nepůsobil zmateně. Ve mě aspoň nezanechává moc dobrý dojem, když u někoho vidím, že dělá každého půlroku něco jiného. Moje důvěra naopak roste, když vidím, že u něčeho zůstal a věnuje se tomu dlouhodobě.

Ať se ve skupině probírají jakákoli témata, ať se nás sejde všech deset nebo nás přijde jen pár, vždy odcházím s „dobitými baterkami“ a dobrým pocitem.
Jsem přesvědčená o tom, že je to vytvoření komunity, co má na mě i na ostatní členy blahodárný vliv.

Podle arcibiskupa Desmonda Tutu je základním zákonem lidských bytostí jejich vzájemná závislost. Člověk je člověkem prostřednictvím druhých.

Já tedy určitě. A vy?

Bára Klenčíková

Dlouhodobá vize ciptu

Místní firmy jsou pro ekonomiku Trutnova nejdůležitější.
Chceme, aby se jim dařilo, aby zvládly konkurenci nadnárodních řetězců a korporací. Proto jim budeme pomáhat při začátcích i růstu, při vytvářeních nových projektů i jako mezičlánek mezi nimi a městem.

Chceme, aby byl Trutnov první okresní město s propracovanou a fungující podporou malých firem.

info@ciptu.cz
+420 737 873 702

partneři

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace